UMETNOSTNO KOTALKANJE

tekmovalni program

Umetnostno kotalkanje je športna panoga, ki združuje fizično zahtevne elemente z umetnostjo. Znotraj umetnostnega kotalkanja se prepleta več disciplin:

• prosto kotalkanje (free skating)
    posamezniki (solo free skating)​
    posamezniki - ples (solo dance)
    športni pari (pairs)
    plesni pari (dance)

• show kotalkanje (show artistic skating)

• kvarte​ti (quartets)

• male skupine (small groups, 6-12 kotalkarjev)

• velike skupine (large groups 16-30 kotalkarjev)

• sinhrono kotalkanje (precision)

• obvezni liki (figures)

V vseh disciplinah tekmujejo tako moški kot ženske, razvrščeni v različne kategorije, glede na starost:

• začetniki (beginners)

• cicibani (tots)

• mlajši dečki/deklice (minis)

• starejši dečki/deklice (espoirs)

• kadeti (cadets)

• mlajši mladinci/mladinke (youth)

• mladinci/mladinke (junior)

• člani/članice (senior)

• skupina D1 in D2

• skupina E1 in E2

V našem klubu stremimo k vzgajanju vrhunskih tekmovalcev vseh starostnih kategorij v vseh disciplinah. Tekmovalci začnejo s treniranjem od 3.leta dalje, treningi pa so prilagojeni starosti in so zasnovani tako, da otroci spoznavajo kotalkarske elemente preko igre. V ospredju je celostni motorični razvoj otrok, ki je pogoj za hitro napredovanje skozi celotno obdobje odraščanja. Seveda pa starost za pričetek treniranja ni pogoj, pomembna je le volja ter želja po učenju in napredku. Za vsakega tekmovalca se potrudimo, da ga pripeljemo do njegovih lastnih ciljev in treninge temu ustrezno oblikujemo.

Ker je umetnostno kotalkanje individualen šport, za vsakega tekmovalca posebej oblikujemo program, prilagojen njegovim sposobnostim, genetskim predispozicijam ter seveda osebnim željam tekmovalca. Treningi potekajo v manjših skupinah, določen del je skupen (ogrevanje, učenje tehnike korakov in koreografskih gibanj ter sklepni del), sicer pa vsak tekmovalec trenira po svojem individualnem programu.

Tekmovalcem omogočamo tudi individualne in semi-individualne treninge (v paru) s trenerjem.